Forssa Games
















H/D21A-sarjoihin osallistuneet maailmanmestarit
World Champions in H/D21A















MM-KULTAA VUOSINA




YEARS OF WORLD CHAMPIONSHIP




sprintti Sprintti-viesti pika/keskim. norm. viesti




sprint Sprint-relay short/middle classic relay
1
Andersen Ragnhild B. NOR



87
2
Anttila Liisa FIN



01
3
A.Höjsgaard (Arewång) Karolina SWE


04 04
4
Asklöf Johanna FIN



01
5
Baker (Hague) Yvette GBR

99


6
Berger Alain SUI



91, 95
7
Birklin Jimmy SWE 01




8
Björnsgaard Bernt NOR



99
9
Bobach Ida DEN


15 15
10
Borgenström-Anjala Outi FIN


79 78
11
Boström (Tiira) Kirsi FIN


99 95
12
Boström Morten FIN 13




13
Buhrer Thomas SUI


03 91, 93,95
14
Böhm Lucie AUT

97


15
Cieslarova Jana TCH

91


16
Dlabaja Tomas CZE



12
17
Efimov Roman RUS



06, 07
18
Fluhmann Urs SUI



91, 93
19
Gemperle(Vinogradova) Natalia RUS

18
16
20
Gristwood Graham GBR



08
21
Gonon Francois FRA



11
22
Gueorgiou Thierry FRA 07
03, 04, 05, 07, 08, 09, 11, 17 11, 13, 14,15 11
23
Haapakoski Paula FIN



06,07
24
Hausken-Nordberg Anne-M. NOR 08


09, 13
25
Hubmann Daniel SUI 11, 17, 18
15 08, 09 09, 15
26
Huovila Jarkko FIN



01
27
Ikonen Pasi FIN

01


28
Ingvaldsen Elisabeth NOR



99
29
Hott (Johansen) Holger NOR

06
05
30
Jukkola Heli FIN


07 06, 07
31
Jörgensen Carsten DEN



97
32
Kaas Carl W. NOR

10
16
33
Kauppi Minna FIN

08, 10, 12 07 06, 07, 08, 10, 11
34
Khramov Andrey RUS 08, 09

05 06, 07, 10
35
Kolkkala Reeta-Mari FIN



95, 01
36
Koskivaara Eija FIN



95
37
Kristiansen Öystein NOR



04, 05
38
König-Salmi Vroni SUI 01


03, 05
39
Lakanen Jani FIN


06 01
40
Lassen Tue DEN
16



41
Lindeqvist (Kerkola) Katri FIN



08
42
Lundanes Olav NOR

14 10, 12, 16, 17, 18 16, 17
43
Mertz Matthias SUI


07 09
44
Mikkola Marika FIN



01
45
Mogensen Allan DEN


93 97
46
Muller Matthias SUI 10




47
Mårtensson Jörgen SWE


91, 95

48
Niggli-Luder Simone SUI 03, 04, 05, 07, 10, 12, 13
03, 05, 06, 07, 13 01, 03, 05,06, 09. 10, 12, 13 03, 05, 12
49
Nilsson Cecilia SWE



97
50
Novikov Leonid RUS

13
13
51
Novikov Valentin RUS



06, 07, 10,13
52
Olah Katalin HUN


91, 95

53
Peltola Juha FIN



01
54
Rantanen Merja FIN



08, 10, 11
55
Rollier Baptiste SUI



09
56
Romanens Marie-Luce SUI

95


57
Rostrup Jörgen NOR

99 01 04, 05
58
Salmi Janne FIN

97
01
59
Sandstad Hanne NOR



99
60
Sandvik Tore NOR



99
61
Staff Hanne NOR

01, 04 97 99
62
Stevenson Jamie GBR 03


08
63
Terkelsen Chris DEN



97
64
Valstad Björnar NOR


99, 04 99, 04
65
Veijalainen Liisa FIN


76 72, 78, 79
66
Wingstedt Emil SWE 05, 06


03
67
Viilo Annika FIN



95
68
Wolf Brigitte SUI



03
MAAILMANMESTARUUKSIA YHT. 20 1 29 39 85










H/D21A-sarjoihin osallistuneet nuorten maailmanmestarit tai vastaavat
Junior World Champions and comparable in H/D21A














MM-KULTAA VUOSINA




YEARS OF WORLD CHAMPIONSHIP




sprintti Sprintti-viesti pika/keskim. norm. viesti



sprint
short/middle classic relay
1
Anttila Liisa FIN


93

2
Asklöf (Tiira) Johanna FIN



91
3
Banach Robert POL


94

4
Bazek Barbara POL

92 92

5
Berger Alain SUI


89

6
Berglund Camilla SWE

00


7
Bjugan Marius NOR

01

8
Bobach Ida DEN 10, 11
11 09, 10, 11 10
9
Björk Annika SWE



94
10
Cieslarova Jana TCH



89
11
Dockalova Martina CZE


03

12
Domonyik Gabor HUN

95, 96 95

13
Egseth Elise NOR



05
14
Engstrand Emma SWE



97
15
Fey Zsuza ROM



96
16
Gruniger Brigitte SUI



93
17
Gunnarsson Rikard SWE



98
18
Heikelä Mikko FIN



99
19
Heiskanen Hanna FIN

97 98 98
20
Honzova Maria TCH



89
21
Horacek Michal CZE



96
22
Hubmann Daniel SUI


02 02
23
Hulliger Regula SUI

99 99

24
Ikonen Pasi FIN



99
25
Ingvardsen Mads DEN



95
26
Jukkola Heli FIN



98
27
Jurenikova Eva CZE



95
28
Karjalainen Riitta FIN


86

29
Karppinen Timo FIN


87

30
Karvonen Matti FIN



89
31
Kauppi Minna FIN

01, 02

32
Kirmula Miikka FIN

14


33
Kivimäki Tiina FIN


02

34
Kostyleva Tatjana RUS


02 99
35
Kozlova Tatjana RUS



06
36
Khramov Andrey RUS


99, 01

37
Kubatkova Marcela TCH


89 89
38
Kuuselo Riina FIN



98
39
König-Salmi Vroni SUI


87, 88

40
Lakanen Jonne FIN

99
99
41
Lepo Mikko FIN

92
92, 93
42
Liljeström Kimmo FIN



90
43
Lucan Vladimir CZE



96
44
Luder Simone SUI


97

45
Lundanes Olav NOR

07 05, 07 05
46
Mamlev Michail RUS



94
47
Martomaa Simo FIN



93
48
Merz Matthias SUI

03 04 02
49
Modig Johan SWE


97 07
50
Mogensen Allan DEN



87
51
Muller Lea SUI



02
52
Nakonechnyy Dmitry RUS

11


53
Niemi Venla FIN

08


54
Novikov Valentin RUS



94
55
Nurmi Kirsi FIN


12

56
Nymalm (Turakainen) Sanna FIN



91
57
Näsman Johan SWE


92

58
Olsson Pia SWE



94
59
Riabkina (Perelieva) Tatiana RUS

98 00 99, 00
60
Porzycz Janusz POL

91


61
Roine Kaj FIN



89
62
Romanens Marie-Luce SUI



93
63
Rostrup Jörgen NOR

97, 98


64
Salmi Janne FIN



89
65
Sandstad Hanne NOR



90
66
Smola Michal CZE

00
00,01
67
Staff Hanne NOR



90
68
Svihovsky Jaromir CZE



00
69
Siedina Julia RUS



00
70
Taivainen Olli-Markus FIN

09


71
Tarvonen Silja FIN


04 03
72
Tiainen Topias FIN

11


73
Tölkkö Tommi FIN



93
74
Widler Käthi SUI



93
75
Viilo (Heino) Annika FIN


84

76
Vlach Jaromir CZE


01
77
Wolleb Franziska SUI



02
78
Zagars Ivars USSR


91

MAAILMANMESTARUUKSIA YHT. 2
24 33 54